Camp Brodský 21-23.9.2013

S blížícím se koncem letní sezóny 2013, se ve dnech 21-23.9. konal předposlední sraz letošního roku. Jak už se stalo tradicí, opět nás přivítal kemp Brodský, nedaleho Červeného Kostelce v okresu Náchod. Poprvé tento sraz byl se zahraniční účastí, vzhledem k tomu, že dorazil i náš kamrád Vladimír ze Slovenské Republiky. Sklidil veliký obdiv, neboť dorazil i se svým benzínovým CrackerBoxem bez auta a přijel z Trenčína vlakem, díky nepříjemným patáliím s autem těsně před odjezdem. Názorný příklad toho, že když se chce, tak jde všechno :-) .

Letos také nechyběla ukázka funkčních parních strojů v lodích pana Jakoubka. K našemu setkání bylo ještě navíc přidružené setkání koloběžkářů. Na závěr nadšenci pro jednostopá přibližovadla ukončili akci skákáním na koloběžce do vody.

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"