2.7.2013 - Obaly na lodě - Protect Ships

Ke krásným lakům lodí, patří bezesporu i pevný a polstrovaný obal. Se zapojením trochy fantazie, jsem navrhnul obaly, které by spoňovaly požadavky na perfektní ochranu lodí při přepravě a také se do obalu vešlo příslušenství, jako např. nabíječka, pohonné baterie nebo třeba nářadí.

Zakázková výroba obalů na míru pro Mystic 115, 138 a 185 je již dotáhnuta do zdárného konce. Výhledově budou i nějaké univerzály na mono lodě. Obaly jsou polstrované tloušťkou 10mm, nepromokavé a velmi odolné na mechanické poškození. Vně obalu, na bokách a na víku je jemný materiál pro ochranu lakovaných lodí, ale dno je již opět z pevného materiálu, aby odolávalo ostrým hranám, které mají lodě ze spodní strany. Dále jsou vybaveny odepínacím ramením popruhem a držadlem do ruky. Madlo se nachází v místě těžiště lodě bez akumulátorů. Středový pás ze suchého zipu slouží k umístění polstrovaných odnímacích kapes různých velikostí, pro umístění nabíječek, pohonných akumulátorů a případně drobného nářadí, které se pohodlně vejdou mezi plováky katamaranů.

Posouváním tohoto příslušenství lze docílit přesné vyvážení k madlu obalu. Velmi pevný a široký zip po 2/3 obvodu obalu umožňuje vyklopení celého víka pro snadné vložení lodě a je opatřen dvěmi protiběžnými jezdci. Zip je navíc ze spodní stany chráněn 5cm širokou légou z jemné látky, aby nedošlo ke kontaktu zipu s lodí a následnému poškození.

Obal na Mystic 138 jsem navrhnul pro demontovaný list kormidla, aby nebyl zbytečně dlouhý. Na obou stranách, je místo cca 2-3cm pro pěnu. U obalu pro Mystika 115 cm, je místo pro pěnu v přední části také cca 2-3cm, ale v zadní části,  se na lodní šrouby navléknou pěnové tubusy, v délce cca 15cm a tím je loď zabezpečena proti posuvu.

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"