Mystic 138 MHZ - Alien from Steven Arce - USA Florida

Nedá mi to, nepodělit se s Vámi o první zahraniční stavbu Mystika 138 MHZ, kamaráda Stevena Arse, žijícího ve Vero Beach na Floridě, při kterém jsme mohl být nápomocen při navržení setupu a nastavení regulátorů MGM Compro, byť jen na dálku. Zveřejnění jeho stavby je samozřejmě s jeho svolením. Ke stavbě mi poskytl fotodokumentaci,  na které jsem udělal styling.  Steven svého Mystika pojmenoval "Dehumanizer". Vzhledem k velimi výkonným pohonným jednotkám, byl trup zvolen kvůli pevnosti v Carbon/Kevklarovém provední. Mystic je vybaven těmi nejlepšími komponenty v podobě dvou regulátorů MGM COMPRO TMM-250-63 X2 Series a dvěmi motory LMT 3040/7 HI-Amp/LK s ventilací v zapojení hvězda.

                Loď byla postavena ve firmě Keith at Keith Bradley Boats, sídlící v Lansing - Michigan. Trimaxy s nezvyklým hranatým tvarem, jsou dílem firmy MBP-RC a kormidlo s maketou hydraulických pístů, pak od MHZ. Každý motor napájí LiPo Dinogy 5000mA v zapojení 12S1P. Pro rekreační ježdění Steven používá šrouby Octura X457 a na Speed pak Octura X470 redukované na 60mm. Touto úpravou byl získám menší průměr s vyšším stoupáním. Po celkovém dokončení interiéru s umístěním komponet, byl Mystic odstrojen a poslán do města Evasville ve státě Indiana. Zde se ho ujímá Stephen Miles z firmy Airbrush Alley.

               Inspirací pro design je styl známého Švýcarského malíře, sochaře, designéra a interiérového architekta Hanse Rudolfa Gigera, známého pod iniciály HR.Giger, který je v 80 letech držitel Oscara za ztvárnění děsivých forem života ve filmu Alien (vetřelec). Základem charakteru jeho práce je jeho biomechanické estetické dialektika, mezi člověkem a strojem. Po několika týdenní práci se rodí velmi zajímavý, atypický a především jedinečný design "Dehumanizer"  Závěrem by jsem chtěl Stevenovi poděkovat, za poskytnuté info a foto. Dělá mi velikou radost, že takový klenot mezi Mystiky, je při transportu k vodě přenášen v mém obalu powerboats.cz z druhého konce světa :-)

                                                                                                                                                                            Thanks Steven

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"