Mystic 185 MHZ - TAG HEUER MONACO from Steven ARCE - USA Florida

Je až neuvěřitelné, kolik času a finančních prostředků jsou lidé ochotni věnovat stavbě svého Powerboatu. Jendím z nich je Steven Arce, žijící ve Vero Beach na Floridě. Na jeho další Powerboats, jsem se podíval trochu z jiného úhlu pohledu. Než byla loď dokončena, procestovala vlastně celý svět a tím už se dostávám k jádru věci. Vezmeme to ale hezky po pořádku. Carbonový trup Mystik 185cm je vyráběn Německou firmou MHZ v České republice.

Na stavbu lod cestuje do města Adelaide, ležícím na Jižním pobřeží s Indickým oceánem v Austrálii. Zde se Mystika ujímá Kent Lauritsen, majitel firmy Customscfparts.com, který také stojí za designovým návrhem exteriéru TAG HEUER MONACO, interiéru a výrobou karbonových komponentů. Pohonným srdcem Mystika jsou dva motory LMT 3060/5 Hi-Amp/LK v zapojení hvězda 855kV a dva regulátory MGM COMPRO TMM-25063-3-X2 Series. Pohonné aku jsou pak v zapojení 12S2P 5000mA pro každý motor. Motory mají tedy k dispozici celkem až 20 Amper hodin.

Po dokončení celé stvaby je Mystic poslán do města Evasville ve státě Indiana. Zde ho lakuje Stephen Miles z firmy Airbrush Alley a po dokočení exteriéru, putuje Mystic "TAG HEUER MONACO" ke svému majiteli Stevenovi na Floridu. Tak to jen zkrácené ohlédnutí za celou stavbou.

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"