Goblin Speed Carbon for 3D from Powerboats

2/2016 Rok se s rokem sešel a je tu další Goblin Speed, tentokrát v karbonovém kabátě. Na tomto modelu jsem udělal pár změn a trochu pozměnil stranové těžiště, tak aby bylo co nejblíže hlavnímu rotoru.  Mohlo by to do jisté míry ovlivnit chování při obratech kolem podélné osy. Speed, tím že nemá téměř žádný podvozek, má baterie původně místěné až na zemi.

          Hlavní rotor jsem osadil třílistou hlavou HPS 3 a taktéž i zadní rotor je třílistý. Zadní rotor jsem navíc vybavil novým typem smýkátka s přepákováním, s dvěmi čepy - TAIL PRECISION SLIDER.

          Vzhledem k použitým pohonným bateriím o menší kapacitě 12S1P 4000mA,  bylo nutné udělat zcela novou polohu spodního plata pro baterie. Plato pro umístění baterií je posunuté o 30mm směrem dopředu a na zadním sloupku je navíc zvedlé o 12mm. Tím bylo docíleno správného příčného těžiště modelu cca 10mm před hlavní hřídel. Z důvodu dodržení tuhosti přední části byl na plato baterií přidán jeden sloupek, který je prošroubovaný, jak s předními bočnicemi, tak i s hlavními.

Goblin Speed Carbon setup for 3D from Powerboats

Xnova 4530 XTS
ESC MGM COMPRO TMM18063-3 X2 SERIES PRO
Futaba BLS272HV + Futaba BLS 256HV
Flybarless Mikado VBar Silverline V 5.3 PRO
Listy MS Composit Rapid 3x 690 FBL
Aku LiPo MGM Compro LE 4000mA 12S1P 50/100C

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"