Goblin Speed - alias Crevet From Powerboats

4/2014 Dlouho očekávanou novinkou pro sezonu 2014 Italské firmy SAB je prvním seriově vyráběný speedový vrtulník pro rychlostní létání pod názvem Goblin Speed. Jedná se o velikost 700 s průměrem rotoru 1625mm, délkou 1320mm.

Po otevření krabice, jako první rozbaluji tu největší s kabinou. Šířka krabice už dává napovědět, že kabina bude stranově velmi vysoká. Přes tenký papír prosvítá naoranžovělá zářící barva, tvar dává napovědět velmi elegantní štíhlý a oblý hřbet. V tuto chvíli, první co mě napadá, je tvar ohnutého hřbetu krevety, ve velmi podobném ostínu oranžové i se žíháním. Pseudonym mého Goblina Speeda je tak na světě, je to jasná čistokrevná kreveta "Crevet". To jsou úvodem mé první dojmy z rozbvalování :-)

Setup:

motor Kontronik Pyro 800-48 Competition
ESC MGM COMPRO TMM 25063-3 X2 SERIES PRO
aku LiPo MGM Compro 14S1P 4500mA
serva cyklika BK 7001HV + Futaba BLS276SV HV
Flybarless Mikado VBar V5.3 PRO
listy MS Composit Rapid Speed 720 FBL

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"