Logo 690SX from powerboats

Rok se s rokem sešel a doma byl nevyužitý špičkový americký motor NEU 1915H/1.5Y... je čas si zase něco postavit...

Karbonových mixérů je již více něž dost, tak proč nezkusit třeba plastový "kelímek" od německého výrobce Mikádo. Volba padla tentokrát na Logo 690SX.

Při stavbě jsem se zaměřil, jak už bývá mým zvykem, především na vnitřní vedení veškeré elektroinstalace tak, aby byla skryta. Byla nutná drobná úprava plastových bočnic v oblasti hlavní hřídele.

Vzhledem k tomu, že motor byl nedopatřením výrobce dodán s hřídelí o průměru 5mm, místo 6mm, bylo nutné hřídel zesílit na přesný průměr 6mm (stovku do mínusu) tak, aby pasovala do domku třetího ložiska.

Kvůli dodržení přesných tolerancí, jak na vnitřním tak i vnějším průměru, jsem před obráběním zvolil jako nejlepší variantu vyříznout trubičku z ocelového bloku na drátořezu.

Setup:

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"