Trex 600 ESP Conversion for NEU 1912 from powerboats

9/2010 V krátkosti pár řádků k mé další přestavbě. Tento model mě neuspokojoval v seriové motorizaci s motorem Align a 6ti články LiPo. Sáhl jsem opět po motoru z řady NEU, tentokrát z 19-kové řady. Při použití motoru NEU bylo nutné v místě uložení motoru odstranit z obou bočnic příčku, dále ubrousit bočnice až k motorovému loži tak, aby motor o větším průměru, než je rozteč bočnic, přesahoval na obě strany a bočnice mu nebránily.

Z Carbonové prepregové desky o tloušťce 1.5 mm byl vyfrézován CNC set malých bočnic se čtyřmi duralovými podložkami a dvěma sloupky. Do původních hlavních bočnic byly vyvrtány pouze dvě díry ve spodní části a bočnice v tomto místě jsou rozepřené sloupky. Model je osazen motorem NEU 1912, aku LiPo 12S1P 2650mA 40/50C, listy MS Composit Champion 600, serva cyklika Savox SC-1257 TG, vrtulka Savox SH-1290 , gyro Spartan DS 760, hmotnost 3630g. Letový čas díky vysokému napětí a malému proudu až 12 minut, oproti původním 5 minutám se šestičlánkem :-)

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"