Rotor Live 2015 - Iffezheim

Ve dnech 14-15.3.2015 se konal další ročník prodejní výstavy Rotor Live 2015. Místo konání, již tradičně na dostihovém závodišti ve městě Iffezheim, ležícícho jihozápadně od Karlsruhe.

              Německý výrobce Mikado, zde představilo několik novinek. První je nová sedmistovka vycházející z carbonové verze 700 XXtreme. Vrtulník prošel odtučňovací kůrou a hlavní změnou je čtyřdílné plastové šasí, menší hlavní kolo, uzavřený zadní domek vrtulky a subtilní rotorová hlava. Vypadá to na návrat ke kořenům. Novou sedmistovku bude možné osadit listy až 750mm a do distribuce půjde na podzim 2015.

              Druhou novinkou byla nová verze flybarless systému pro řízení bezpádlových hlav a nese název VBar NEO. U nové verze NEO, přibyly po úpravě hardvéru akcelerometry pro hlídání horizontu a pro bezpečnou záchranu. Bude už jen jedna velikost jednotky mini, ale byla zachována možnost připojení externí seznzoru od stávajících VBarů. V takovém případě po připojení přídavného senzoru se odpojí senzor vnitřní, který ale může automaticky převzít řízení v případě poruchy přídavného senzoru. Mikado zde také představilo nové šasí pro modely Logo 550/600/690 s větším prostorem pro pohonné baterie a zásuvným šuplíkem.

              Za zmíknu také rozhodně stojí předvedení v letu nového TDR II od německého výrobce Jana Henseleita. Byla zde i poprvé představená vezre s pevným podvozkem, místo sklopného.

              Další německý výrobce velmi kvalitních vrtulníků Minicopter, zde představil nové šasí 2015 pro svůj model Diabolo a také verzi s třílistou hlavou Triabolo.

              Po celé dny výstavy, byl doprovodný program, kde vystoupili špičkoví 3D piloti např. Dunkan und Jonathan Bossion, Stuart Smith, Kyle Dahl, Mirko Cesena, Ofek Katzav, Maxime De Moro, Florian Otzmann, Lukas Dinger, Simon vom Baur, Dario Neunschwander, Daniel Simmering, Nils Knuth, Tamas Levardi, Manuel Rödl, Kyle Stacy, Miles Dunkel, Reto Marbach, Bernd Pöting, Peter Grod, Robert Sixt, Stefan Segerer, Lukas Dinger, Marius Müller, Heiko Fischer, Dennis Engel, Stefan Reusch, Uwe Kiesewetter...