2.7.2013 Obaly na Mystic

Ke krásným lakům lodí, patří bezesporu i pevný a polstrovaný obal. Se zapojením trochy fantazie, jsem navrhnul obaly, které by spoňovaly požadavky na perfektní ochranu lodí při přepravě a také se do obalu vešlo příslušenství, jako např. nabíječka, pohonné baterie nebo třeba nářadí.

Zakázková výroba obalů na míru pro Mystic 115, 138 a 185 je již dotáhnuta do zdárného konce. Výhledově budou i nějaké univerzály na mono lodě. Obaly jsou polstrované tloušťkou 10mm, nepromokavé a velmi odolné na mechanické poškození. Vně obalu, na bokách a na víku je jemný materiál pro ochranu lakovaných lodí, ale dno je již opět z pevného materiálu, aby odolávalo ostrým hranám, které mají lodě ze spodní strany. Dále jsou vybaveny odepínacím ramením popruhem a držadlem do ruky. Madlo se nachází v místě těžiště lodě bez akumulátorů. Středový pás ze suchého zipu slouží k umístění polstrovaných odnímacích kapes různých velikostí, pro umístění nabíječek, pohonných akumulátorů a případně drobného nářadí, které se pohodlně vejdou mezi plováky katamaranů.

Posouváním tohoto příslušenství lze docílit přesné vyvážení k madlu obalu. Velmi pevný a široký zip po 2/3 obvodu obalu umožňuje vyklopení celého víka pro snadné vložení lodě a je opatřen dvěmi protiběžnými jezdci. Zip je navíc ze spodní stany chráněn 5cm širokou légou z jemné látky, aby nedošlo ke kontaktu zipu s lodí a následnému poškození.

Obal na Mystic 138 jsem navrhnul pro demontovaný list kormidla, aby nebyl zbytečně dlouhý. Na obou stranách, je místo cca 2-3cm pro pěnu. U obalu pro Mystika 115 cm, je místo pro pěnu v přední části také cca 2-3cm, ale v zadní části,  se na lodní šrouby navléknou pěnové tubusy, v délce cca 15cm a tím je loď zabezpečena proti posuvu.