28.11.2010 STRAND CRAFT 122 - studie

Luxus, styl a jedinečnost, to jsou výsostné znaky jachty od designérského studia Gray Design, jehož zakladatelem je Eduad Grey, vytvořilo návrh luxusní jachty pro Švédskou společnost Strand Craft, která vyvíjí a vyrábí rychlé motorové čluny a luxusní jachty.

Strand Craft 122 má být moderní rychlou jachtou, jejichž interier, jak už jistě tušíte z nadpisu, zaměřen na styl Art Deco, což spolu s futuristickým vnějším vzhledem vytváří neopakovatelný a jedinečný styl. Interiér je samozřejmě možné libovolně upravovat na přání zákazníka, standartem jsou čtyři velké dvoulůžkové kajuty, velký hlavní salon a také pohodlné kajuty pro posádku. Pro dokonalý multimediální zážitek jsou ve všech kajutách umístěné 52" LED televize a sound system Bang & Olufsen.

Jachta dlouhá 38 metrů a široká 7,5 metru má mít ponor 1,4 metru a hmotnost 120 tun. Její nádrže mají pojmout 3000 litrů pitné vody a 20 000 litrů paliva. K pohonu mají sloužit dva motory Rolls-Royce MTU 16V4000, poskytující společně výkon přes 14 000 koní. Maximální rychlost Strand Craftu 122 by se měla pohybovat okolo 55 uzlů (přes 100 km/h).

Pro motoristického nadšence má být tato jachta zajímavá tím, že má ve své zádi garáž pro supersport. Eduard Gray si vedle návrhu jachty pohrál i s designem kupé, které má s dvojicí turbodmychadel přeplňovaným vidlicovým dvanáctiválcem o výkonu 880 koní (648 kW) dosahovat maximální rychlosti 375 km/h.

Cena za tuto vskutku jedinečnou jachtu je poměrně lidová - 20.000.000 € (cca 515 mil. Kč). Vyrobeno bude 5-6 kusů, přičemž výrobce prý eviduje již 5 vážných zájemců.

Více informací a zdroj fotografií naleznete na:www.graydesign.senebo na www.strand-craft.com

Napsané a namalované je to pěkně, třeba se jí jednou dočkáme.

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"