Backfire F5F

Popis modelu Backfire F5F
Model Backfire F5F nabízí nekompromisní výkon, kterým model vyniká v rychlosti, umožňuje výborné využití termiky a zároveň velmi snadného ovládání modelu v celém rozsahu rychlostí.  To vše hovoří nejen pro využití modelu pro závodní F5F létání, ale také pro rekreační piloty, kteří hledají v modelu něco více než jen „obyčejný“ výkon.

Model ve verzi F5F má jednodílná křídla, která na první pohled zaujmou velikou štíhlostí a rozpětím 2440mm. Pro rekreační létání je model vyráběn také ve verzi s třídílným křídlem, kdy nejdelší část modelu měří pouhých 120 cm a model je tedy možné sebou vzít na každou dovolenou.

Návrh modelu
Model byl navrhován podle posledních poznatků v kategorii F5F. Aerodynamický návrh modelu provedl německý specialista Dirk Pflug. Na model Backfire F5F byl použit profil DP 7.81, který se ke konci křídla mění a tím snižuje indukovaný odpor a zajišťuje aerodynamické zkroucení křídla.

Design modelu byl navrhován pomocí 3D programu. Takto je možné optimalizovat průřez trupu na základě použitého vybavení, navrhnout správnou kinematiku modelu a určit i zatížení nosníku. Master model byl frézován CNC technologií, díky které jsou dodrženy přesné tvary.

Provedení a konstrukce modelu
Samotný model je vyráběn laminováním do negativních forem. Na výrobu jsou použity špičkové materiály, které předurčují model pro špičkové výkony, vysokou pevnost a nízkou hmotnost.

Trup je velmi robustní, celouhlíkový nebo 2,4GHz aramidový v kombinaci s uhlíkem.

Křídlo je také celouhlíkové, na povrchu je uhlíková tkanina 93g/m2 s orientací ±45˚, která zabraňuje krutu křídla. Nosník je z UMS rovingu a stojina je z uhlíku a Herexu. Sendvičový materiál je Herex

Výškovka je skleněná s uhlíkovou klapkou z uhlíkové tkaniny 93g/m2. Sendvičový materiál je balza.

Na přání zákazníka je možné model odlehčit např. pro použití v kategorii F5B/7 nebo zesílit pro show létání.

Článek a info převzané z webových stránek výrobce www.f5B.cz  Ing.Petra Janků

powerboats

E-mail: info@powerboats.cz


Vítám Vás na stránkách Powerboats.cz.

Úvodem pár slov, ke vzniku těchto stránek.
Když jsem se začal zajímat o stavbu lodí, byl jsem nemile překvapen, jak málo je dostupných informací pro nezkušené a začínající modeláře. Proto jsem se rozhodl ke zveřejnění postupu a částečného popisu staveb svých lodí a nejen těch. Nenajdete zde přesné návody na stavbu lodí, neboť vzhledem k improvizaci a individualitě, si každý musí najít svou cestu a vložit do ní své nápady, které do modelářství bezesporu patří. Vzhledem k tomu, že se nevěnuji pouze lodím, ale také 3D létání s vrtulníky třídy 700, najdete zde i nějaké informace o těchto krásných strojích v záložce Heli 3D. Po několika letech, jsem zatoužil po troše adrenalinu a opět se vrátil k rychlím soutěžním letadlům "Hotlinerům", pro kategorie F5B a F5F, tak že zde naleznete i nějaké informace o letadlech s elektro pohonem, stoupajících kolmo až 90m/s. Možná se mnozí budete ptát, proč na stránkách o lodích PowerBoats, jsou mimo jiné i vrtulníky a další... Správa několika webových stránek, by byla časově náročná, proto veškeré úsílí směřuji právě a jen na tyto stránky. Všem Vám přeji mnoho úspěchů nejen v modelářské činnosti.

Petr alias "Petrfox"