Mystic 138 MHZ - Alien from Steven Arce - USA Florida

Nedá mi to, nepodělit se s Vámi o první zahraniční stavbu Mystika 138 MHZ, kamaráda Stevena Arse, žijícího ve Vero Beach na Floridě, při kterém jsme mohl být nápomocen při navržení setupu a nastavení regulátorů MGM Compro, byť jen na dálku. Zveřejnění jeho stavby je samozřejmě s jeho svolením. Ke stavbě mi poskytl fotodokumentaci,  na které jsem udělal styling.  Steven svého Mystika pojmenoval "Dehumanizer". Vzhledem k velimi výkonným pohonným jednotkám, byl trup zvolen kvůli pevnosti v Carbon/Kevklarovém provední. Mystic je vybaven těmi nejlepšími komponenty v podobě dvou regulátorů MGM COMPRO TMM-250-63 X2 Series a dvěmi motory LMT 3040/7 HI-Amp/LK s ventilací v zapojení hvězda.

Loď byla postavena ve firmě Keith at Keith Bradley Boats, sídlící v Lansing - Michigan. Trimaxy s nezvyklým hranatým tvarem, jsou dílem firmy MBP-RC a kormidlo s maketou hydraulických pístů, pak od MHZ. Každý motor napájí LiPo Dinogy 5000mA v zapojení 12S1P. Pro rekreační ježdění Steven používá šrouby Octura X457 a na Speed pak Octura X470 redukované na 60mm. Touto úpravou byl získám menší průměr s vyšším stoupáním. Po celkovém dokončení interiéru s umístěním komponet, byl Mystic odstrojen a poslán do města Evasville ve státě Indiana. Zde se ho ujímá Stephen Miles z firmy Airbrush Alley.

Inspirací pro design je styl známého Švýcarského malíře, sochaře, designéra a interiérového architekta Hanse Rudolfa Gigera, známého pod iniciály HR.Giger, který je v 80 letech držitel Oscara za ztvárnění děsivých forem života ve filmu Alien (vetřelec). Základem charakteru jeho práce je jeho biomechanické estetické dialektika, mezi člověkem a strojem. Po několika týdenní práci se rodí velmi zajímavý, atypický a především jedinečný design "Dehumanizer"  Závěrem by jsem chtěl Stevenovi poděkovat, za poskytnuté info a foto. Dělá mi velikou radost, že takový klenot mezi Mystiky, je při transportu k vodě přenášen v mém obalu powerboats.cz z druhého konce světa.

Thanks Steven